مواد شیمیایی

مواد شیمیایی

 

 

_
Boiler-chemicals_

مواد شیمیایی

دیگ بخار

برج های بخار

مواد شیمیایی

برج‌های خنک‌کننده

اسمز معکوس

مواد شیمیایی

سیستم های اسمز معکوس
رسوب زدا

مواد شیمیایی

رسوب زدا
ایکون

موادشیمیایی دیگ بخار 

مواد شیمیایی دیگ بخار

بازدارنده رسوب و خوردگی

_

هدف از بهسازی آب در سیستم‌های دیگ بخار جلوگیری از خوردگی و تشکیل رسوب می‌باشد. خوردگی در اثر عوامل مختلف همچون ناخالصی های حل شده در آب، ذرات معلق، گازهای حل شده، حضور میکروب‌ها و اسید در آب بوجود می‌آید. تبخیر آب در دیگ‌های بخار باعث تشکیل رسوب نمک‌های کلسیم، منیزیم، آهن، سیلیکا و سایر بروی سطوح داخلی بویلر می‌شود. تشکیل شدن این لایه‌های سخت منجر به کاهش راندمان، افزایش دما، تشدید خوردگی و تخریب لوله‌های بویلر خواهد شد که با انتخاب درست مواد بازدارنده رسوب و خوردگی توسط متخصصان این شرکت می‌توان این مشکل را حل کرد.

 اکسیژن زدا

_

خوردگی حفره‌ای (Pitting) دیگ‌های بخار در اثر اکسیژن محلول آب به وجود می‌آید. جهت رفع این مشکل و حذف اکسیژن محلول، استفاده از روش‌های فیزیکی و شیمیایی مناسب مانند دی‌اریتور و مواد اکسیژن‌زدای مناسب بسیار کارآمد و مفید خواهد بود. اکسیژن زداهای شرکت کیمیاگران با پشتوانه علمی قوی فرموله شده‌اند و قادرند با اثرات مضر خوردگی در دیگ های بخار مقابله کنند.

اکسیژن زدا
بازدارندگی رسوب فاز بخار

بازدارنده خورندگی فاز بخار

_

وجود گازهای اکسیژن و دی‌اکسیدکربن و مقدار پایین pH فاز بخار باعث ایجاد خوردگی و تخریب سیستم لوله‌کشی و تجهیزات وابسته می‌شود. شرکت کیمیاگران با تولید ماده بازدارنده خوردگی فاز بخار با فرمولاسیون سازگار با محیط زیست و بدون عوارض جانبی ( عدم استفاده از هیدرازین ) آماده ارائه این محصول برای مشتریان می‌باشد

لوگو

شرکت کیمیاگران جهت کاهش هزینه‌ها و اپراتوری آسان، آماده ارائه محصولی با عملکرد همزمان جهت بازدارنگی رسوب و خوردگی و همچنین حذف اکسیژن محلول می‌باشد

مواد شیمیایی برج‌های خنک‌کننده

مواد شیمیایی برج‌های خنک‌کننده افزودنی‌هایی هستند که به آب در گردش برج خنک‌کننده اضافه می‌شوند تا در حد ممکن جلوی رسوب، خوردگی و زیست توده‌ها را بگیرند. با افزایش غلظت املاح و رسوبات راندمان کولینگ تاور به مرور زمان کاهش خواهد یافت.

مواد شیمیایی برج های خنکک کننده
_

شرکت کیمیاگران

با تولید مواد شیـمیایی بازدارنده رسوب وخوردگـــی، دیسپــرسنت، بازدارنده خــوردگی ویـژه مـــس وهمچنین بایوسایدها با پایه شیمیایی متفاوت آماده همکاری وارائه محصولات تولیدی خود میباشد.
ایکون

مواد شیمیایی سیستم های اسمز معکوس 

رسوب زدا

آنتی اسکالانت

پدیده رسوب بر روی ممبران‌ها از جمله مواردی است که موجب افزایش فشار کاری، کاهش راندمان و کاهش عمر مفید ممبران‌ها در سیستم‌های RO می‌گردد. لذا کاهش سرعت رسوب‌گذاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بدین منظور مواد شیمیایی بازدارنده رسوب با جلوگیری از ایجاد پیوند بین آنیون‌ها و کاتیون‌ها و از طرف دیگر با ایجاد نوعی پیوند با املاح تا حد زیادی مانع ایجاد رسوب می‌گردد و آنها را توسط پساب از سیستم خارج می‌کند. آنتی اسکالانت‌های این شرکت در فرمولاسیون خود شامل فسفات‌های آلی می‌باشند که این موضوع سبب عملکرد مناسب‌تر مواد در بازداردگی رسوب گردیده است. نوع آنتی اسکالانت با توجه به آنالیز شیمیایی آب و مقدار آن نیز با توجه به ظرفیت سیستم و میزان بازدهی آن محاسبه می‌گردد.
تصفیه اسمز معکوس

شوینده‌های ممبران

با توجه به عدم عملکرد صد درصدی آنتی اسکالانت، بعد از مدتی برروی ممبران‌های RO لایه‌های رسوب و گرفتگی ( آلی یا میکروبی ) به وجود می‌آید که باعث افزایش اختلاف فشار، کاهش دبی آب تصفیه و افزایش TDS می‌شود.

رسوب زدا

زدودن رسوبات با مواد شیمیایی مناسب در سیستم‌های آب گردشی بسیار حایز اهمیت است چرا که این پدیده باعث افزایش مصرف انرژی و هزینه‌ها خواهد شد. مواد شیمیایی انتخابی می‌بایست عملیات حذف رسوبات بدون بالا رفتن خوردگی در سیستم را فراهم بکنند. شرکت کیمیاگران آماده ارائه و تولید رسوب‌زداهای مناسب جهت استفاده در سیستم‌های حاوی فلزات نرم و سخت می‌باشد و ضمانت اجرایی را برای مشتریان فراهم می‌نماید.

رسوب زدا

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما